درمان بیماریهای نشیمنگاهی و مقعدی لیــــزر سریـعترین و بهتریــن روش درمانــی

دریافت مشاوره رایگان لیزر درمانی

بیرون زدگی مقعد از چیست؟

به احتمال زیاد شمایی که دارید این مقاله را می خوانید,به این بیماری برخورد داشته اید یا دارید و از این رو می خواهید بدانید که دقیقا مشکل از کجاست! ما هم قصد داریم که با بیرون زدگی به طور کامل آشنا شویم و بررسی کنیم که چه بیماری هایی می توانند باعث بروز این مشکل شوند؟ پس تا آخر همراهمان باشید.

معرفی بیرون زدگی مقعد

نکته مثبت در رابطه با این مشکل این است که افراد به راحتی می توانند متوجه اش شوند و نیازی به کار خاصی نیست,اما باید بدانید که درمانش به همین سادگی نخواهد بود و می بایست در شرایط شدید حتما به سراغ لیزر یا جراحی سنتی بروید که به طور کامل از بین برود (در نظر داشته باشید که لیزر حدود 20 دقیقه طول خواهد کشید و دوره نقاهت یک روزه دارد).به طور کلی این مشکل اغلب به دو شکل زیر دیده می شود :

  • بیرون زدگی قسمتی از یک اندام که معمولا مربوط به پرولاپس رکتوم می باشد.
  • بیرون زدگی بافت اضافه خود مقعد که اغلب آن را با بواسیر داخلی می شناسیم و می تواند با خونریزی همراه باشد.

اگر پزشک تشخیص دهد که بیماری شما بواسیر است,باید ببینید از نوع ترومبوزه می باشد یا خیر؟ چرا که در این حالت معمولا لخته و سلول های مرده در زیر بافت جمع می شود و رنگ آن را به بنفش و قرمز در می آورد که بسیار دردناک هم خواهد بود.به همین خاطر برای این مورد بهتر است به جای جراحی سنتی از لیزر کمک بگیرید که درد و خونریزی نداشته و از آن طرف احتمال انتقال عفونت هم وجود ندارد.خب اکنون می خواهیم کمی با بواسیر داخلی و پرولاپس بیشتر آشنا شویم.

درمان بیماری های نشیمنگاهی

← بواسیر داخلی

همانطور که از نامش پیداست,در داخل تشکیل می شود و در اغلب مواقع هم با مقدار اندکی خونریزی آغار خواهد شد.منظور ما از مقدار کم,رگه هایی از خون بر روی مدفوع است که گاهی مواقع افراد توجهی به آن نمی کنند و همین مورد باع می شود که بعد از مدتی بیماری شدت پیدا کرده و نیاز به درمان های تهاجمی داشته باشد.ما در مقاله ای جدا (همه چیز درباره بواسیر داخلی) این موضوع را به طور کامل شکافته ایم که می توانید مطالعه کنید.اما نکته این است که به هیچ عنوان نباید در مراحل شدید بیماری به سمت روش های سنتی و خانگی بروید که این کار تنها باعث وقت تلفی و عود بیماری خواهد شد.

خانم های باردار و ورزشکاران توجه داشته باشند که فشار درون شکمی به نسبت بالایی دارند و همین مورد می تواند در هنگام ابتلا به بیماری,برای آنها مشکل ایجاد کند و می بایست با یک پزشک متخصص در این رابطه صحبت کنند.

← پرولاپس رکتوم

قطعا تعداد زیادی از شما دوستان هیچ آشنایی با پرولاپس ندارید و تصور می کنید که بیماری خطرناکی است.تعریف اصلی پرولاپس عبارت است از افتادگی نسبی روده بزرگ (ناحیه رکتوم) که باعث می شود از ناحیه مقعدی بیرون بزند.این بیماری می تواند در افراد مختلف با سنین و جنسیت های متفاوت ایجاد شود و به همین خاطر است که پیشنهاد می کنیم در ابتدا به دنبال روش های پیشگیری باشید.متاسفانه ظاهر این بیماری به شکلی است که فرد در نگاه اول دچار اضطراب می شود و تصور می کند که درمان سختی دارد,اما باید بدانید که با کمک تجهیزات لیزری این کار در مدت 30 دقیقه انجام خواهد شد و بعد از آن می بایست به مدت 2 روز استراحت داشته باشد که تمام موارد بعد از جراحی توسط پرستار به شما گفته خواهد شد.یک سری موارد دیگری هم در رابطه با پرولاپس وجود دارد که می توانید در این مقاله بخوانید.

روش های پیشگیری از بواسیر و بیرون زدگی مقعد

پیشگیری از بواسیر کار بسیار راحتی بوده و نیازی به هزینه اضافی هم ندارد.برای جلوگیری از بروز این مشکل تنها می بایست موارد زیر را در نظر داشته باشید :

  • برای شروع می بایست تغییر اساسی در رژیم غذایی خود دهید و مقداری فیبر گیاهی به آن اضافه کنید.این ماده را می توانید در سبزیجات و میوه های مختلف به وفور بیابید و بهتر است حداقل 3 بار در طول هفته مصرف کنید که احتمال ابتلا تا حد زیادی کاهش پیدا کند.البته این کاهش به دلیل جلوگیری از ایجاد یبوست و اسهال می باشد که دو عامل تشدید کننده بواسیر هستند.
  • متاسفانه غذاهای آماده و کنسروی که از روغن های مانده و مواد بی کیفیت (اغلب) تشکیل می شوند,در مدت بسیار کوتاهی آسیب های جبران نااپذیر زیادی به بدن می زنند که یکی از آنها همین بواسیر است.در کنار آن می توانیم به بیماری های قلبی هم اشاره کنیم!
  • اگر در طول روز مدت زیادی را می نشینید,بهتر است این کار را تا حد ممکن کنترل کنید.راه حل این است که حداقل بعد از هر 1:30 ساعت نشستن,به مدت 5 الی 7 دقیقه آرام راه بروید تا فشار از روی رگ های تحتانی برداشته شود.البته برعکس همین قضیه هم می باشد و سرپا ایستادن برای چند ساعت می تواند خطرناک باشد.
  • پیشنهاد می کنیم که اگر وقت دارید,روزانه حداقل به مدت 30 دقیقه ورزش های سبک انجام دهید که عضلات مختلف بدن فرسوده نشوند و از آن طرف هم جریان خون به خوبی راه خود را ادامه دهد.کسانی که ورزش های بدنسازی و وزنه برداری انجام می دهند باید یک رژیم غذایی مناسب هم داشته باشند.

درمان بیرون زدن مقعد 

همانطور که گفته شد,برای درمان بیرون زدگی مقعد شما دو راه بیشتر ندارید : 1. استفاده از روش های سنتی 2. لیزر و جراحی که مورد دوم عاقلانه تر به نظر می رسد.درمان های خانگی تنها برای کنترل یا درمان بیماری در حالت ضعیف به کار گرفته می شود و به هیچ عنوان نمی تواند در شرایط حاد کار بکند و به همین خاطر هیچکدام از پزشکان پیشنهاد نمی کنند.اما در لیزر کردن ریشه بیماری کنده شده و فرد می تواند بعد از مدت کوتاهی به کار خود باز گردد و از این رو یک انتخاب عالی برای افراد شاغل به حساب می آید.نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که در لیزر کردن خبری از عفونت یا اشتباه پزشک نیست و می توانید با خیالی راحت این کار را انجام دهید.

برای شروع تنها کافیست با شماره های داخل سایت تماس بگیرید!

مقالات پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.