درمان بیماریهای نشیمنگاهی و مقعدی لیــــزر سریـعترین و بهتریــن روش درمانــی

دریافت مشاوره رایگان لیزر درمانی

درمان دارویی فیستول مقعدی

درمان دارویی فیستول مقعدی

یکی از شایع ترین عارضه های نشیمنگاهی که روزانه افراد زیادی از قبیل مردان و زنان به دلایل مختلفی همچون کم تحرکی به آن مبتلا می شوند, فیستول نام دارد. در گذشته های دور برای درمان این گونه بیماری ها از روش های گیاهی استفاده می کردند که در صورت مداوا نشدن آن به ابزارهای تیز و برنده متوسل می شدند. خوشبختانه امروزه با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی در عرصه پزشکی از شیوه های مدرن جهت از بین بردن این عارضه استفاده می شود. در این مقاله کارآمد با ما همراه باشید تا در زمینه درمان دارویی فیستول مقعدی و همچنین راه حل های رایج جهت مداوای این عارضه بیشتر صحبت کنیم.

آیا درمان فیستول مقعدی با دارو امکان پذیر است؟

 

تاکنون علم پزشکی در تلاش بوده تا از روش های ایمن و مطمئن برای درمان انواع بیماری های نشیمنگاهی استفاده کند که یکی از این عارضه ها, فیستول مقعدی است. در حال حاضر این بیماری را به شیوه های مختلفی می توان مداوا کرد ولی هیچ کدام از آن ها همانند جراحی با لیزر موثر واقع نشده است. شاید اکنون این سوال را در ذهن داشته باشید که آیا درمان دارویی فیستول مقعدی راهکاری مناسب است یا خیر؟ در پاسخ باید ذکر کرد که داروهای گیاهی و خانگی تنها نقش تسکین دهندگی التهاب و درد را داشته و نمی توانند فرد را از شر این عارضه خلاص کنند.

قطعی ترین روش در مداوای بیماری های نشیمنگاهی

متاسفانه افرادی که به فیستول مقعدی دچار می شوند تلاش زیادی می کنند تا به وسیله راهکارهای گیاهی و خانگی بیماری خود را مداوا کنند; ولی بعد از مدتی هیچ کدام از آن ها نتیجه ای به همراه نخواهد داشت. در باب این مشکل باید عنوان کنیم که استفاده از این روش ها صرفا نقش کاهش دهندگی التهاب و درد را داشته و نمی تواند بیماری را به طور کامل مداوا کند. خوشبختانه با توجه به پیشرفت تکنولوژی در عرصه پزشکی, بیماری فیستول را به روش لیزر درمان خواهند کرد که قطعی و بدون بازگشت می باشد.

مزیت جراحی فیستول به روش لیزر با عمل سنتی در چیست؟

به طور معمول افرادی که به بیماری های نشیمنگاهی مبتلا هستند; سعی در مداوای آسان و بدون جراحی دارند که دلیل اصلی این اقدام ترس و واهمه ای است که از عمل باز دارند. باید خاطر نشان کنم که امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی در این عرصه, درمان این گونه عارضه توسط لیزر به راحتی انجام شده و نیازمند هیچ گونه نگرانی در این بابت نیست. در ادامه با مزیت های جراحی فیستول به روش لیزر بیشتر آشنا خواهید شد که عبارتند از:

  • ترخیص بیمار 20 دقیقه بعد از جراحی و عدم بستری شدن در بیمارستان

معمولا بعد از عمل باز, بیمار می بایست حداقل 1 روز در بیمارستان تحت نظر قرار گیرد و مدت زمان یک هفته در منزل استراحت مطلق داشته باشد. در صورتی که لیزر, این گونه معایب را به همراه نداشته و بیمار بلافاصله بعد از جراحی می تواند ترخیص گردد و به مراحل زندگی خود ادامه دهد.

  • تزریق بی حسی موضعی به جای بیهوشی

همانطور که می دانید; در عمل های سنتی از داروهای بیهوشی کامل یا ناقص استفاده می کنند که در آینده عوارض جبران ناپذیری را برای بیمار به همراه دارد. خوشبختانه در این روش نوین, تنها از بی حسی موضعی برای ادامه روند درمان بهره می برند.

  •  کاهش میزان خونریزی و احساس درد

درمان بیماری های نشیمنگاهی همچون فیستول به روش لیزر سبب کنترل عروق خونی شده و در نتیجه کاهش قابل توجهی از میزان خونریزی و احساس درد در فرد بیمار به وجود می آورد. با توجه به این ویژگی; دیگر نیازی به پانسمان های طولانی و بزرگ نیوده و فرد با خیال راحت می تواند به ادامه زندگی بپردازد.

  •  عدم انتقال و سرایت عفونت های خطرناک به بافت های مجاور

در عمل باز با توجه به برش مستقیمی که در بافت های درگیر صورت می گیرد, امکان انتقال بیماری های مشکل ساز همچون هپاتیت, ایدز و… وجود دارد ولی در لیزر هیچ گونه از این مسائل وجود نخواهد داشت.

  • بازگشت سریع به محیط کار و زندگی در زمان کوتاه

در موارد بالا نیز اشاره کردیم که درمان فیستول به روش لیزر فقط در 20 دقیقه صورت گرفته و فرد بیمار بعد از جراحی می تواند به محل زندگی خود بازگردد. دوره نقاهت درمان این عارضه بدین روش تنها 3 روزه بوده و بعد از این مدت فرد می تواند به فعالیت های عادی روزمره بپردازد.

  • کاهش عارضه بی اختیاری در بافت های نواحی مقعد

استفاده از روش های سنتی و باز در درمان عارضه های نشیمنگاهی در اکثر اوقات عوارض زیادی را برای بیماران به همراه دارد که بی اختیاری بافت های مقعد نمونه ای از آن محسوب می شود.

  • فعال و سرپا شدن فرد درمان شده بلافاصله بعد از لیزر

از مهمترین مزیت و ویژگی لیزر که برای افراد سالخورده بسیار حائز اهمیت می باشد, سرپا شدن بیمار بعد از عمل است. این دسته از عزیزان به دلیل کهولت سن, خطر ابتلا به بیماری آمبولی ( این عارضه ناشی از بی تحرکی بوده و در نتیجه لخته شدن خون در رگ های پا را به همراه دارد) در آن ها بیشتر خواهد بود.

  • افزایش سرعت بهبود زخم در مدت زمان کوتاه

به طور معمول در عمل با لیزر به دلیل عدم تماس مستقیم اشعه مادون قرمز با بافت درگیر و همچنین عمق دار نبودن میزان جراحت, زخم ناشی از لیزر به سرعت بهبود پیدا خواهد کرد.

  • دسترسی بیشتر جراح در مقابله با عارضه های وخیم تر

در حالت کلی لیزر به دو دسته پرتوان و کم توان تقسیم بندی می شوند که این مزیت منجر به دسترسی بیشتر پزشک معالج در مقابله با عارضه های وخیم تر خواهد شد.

 

مزیت جراحی فیستول مقعدی به روش لیزر

 

با این تفاسیر جراحی بیماری های نشیمنگاه به روش لیزر, انقلاب بزرگ در عرصه پزشکی و همچنین درمان این دسته از عارضه ها محسوب می شود. اغلب افرادی که به شیوه سنتی اقدام به مداوای فیستول کردند, این موضوع را بازگو می کنند که احساس درد, خونریزی و دوره نقاهت بالایی داشته اند. به طور فزاینده ای اکثر پزشکان در زمینه مداوای این دسته از بیماری ها توصیه ویژه ای بر جراحی به روش لیزر دارند; چرا که مشکلات و عوارض زیادی را برای فرد به همراه نخواهد داشت.

مقالات پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.