درمان بیماریهای نشیمنگاهی و مقعدی لیــــزر سریـعترین و بهتریــن روش درمانــی

دریافت مشاوره رایگان لیزر درمانی

همه چیز درباره پماد تتراسایکلین

پماد تتراسایکلین جزو یکی از پر مصرف ترین داروهای دنیا به حساب می آید که تقریبا تمام افراد یکبار نام آن را شنیده اند و ما هم در این مقاله جامع قصد داریم تا تمام موارد مرتبط با آن و اینکه چه عوارضی برای بدن دارد را بررسی کنیم.از این پماد بیشتر برای درمان و کنترل مشکلات پوستی استفاده می شود گاهی مواقع پیش می آید که پزشک از چندین پماد مختلف مرتبط با خانواده سایکلین ها برای درمان بیماری استفاده می کنند که هیچ اشکالی ندارد.شما می توانید این دارو را بدون نسخه از داروخانه تهیه کنید و تنها برای حالت مایع آن باید یک نسخه پزشک خود دریافت کنید.

موارد مصرف پماد تتراسایکلین

خب قبل از هر چیزی بهتر است با موارد مصرف و اینکه برای چه بیماری هایی کاربرد دارد آشنا شوید و ببینید که آیا می توان برای تمام بیماری های پوستی از آن استفاده کرد یا خیر.از تتراسایکلین بیشتر برای درمان ریکتزیا,کلامیدیا,بروسلا,آکنه,لگاریس,مایکوپلاسما و سوختگی استفاده می شود که می بایست قبل از شروع,از پزشک خود میزان و نحوه مصرف را سوال کنید.در نظر داشته باشید که یک سری از بیماری های دیگر هم وجود دارند که شباهت زیادی با این موارد داشته و نیازی به ذکر آنها نیست.

معمولا پزشکان برای از بین بردن سوختگی,تورم و آکنه پیشنهاد می کنند که از پماد تتراسایکلین 3% استفاده کنید که قدرت بیشتری دارد و می تواند در مدت اندکی تاثیر زیادی بگذارد.

نکته دیگر این است که تتراسایکلین برای چشم هم تجویز می شود که می تواند یک سری بیماری های مرتبط با آن مانند عفونت و تراخم را تا حد زیادی از بین ببرد.البته به هیچ عنوان نباید خودسر مصرف کنید که چشم یکی از قسمت های حساس به حساب می آید که با کوچک ترین موارد ممکن است آسیب ببیند.

مصرف پماد تتراسایکلین

تمام داروهای دنیا را می بایست قبل از مصرف به طور کامل بررسی کنید که مبادا باعث ایجاد حساسیت یا مشکلات دیگر در شما شود و پماد تتراسایکلین هم از این قاعده مستثنی نیست.البته این مورد چندان موارد منع ندارد و تقریبا تمام افراد می توانند استفاده کنند.

خانم های باردار

در حال حاظر آزمایش های انسانی این دارو در هنگام بارداری صورت نگرفته است و تنها با کمک یک سری مواردی که بر روی حیوانات انجام شده,به این نتیجه رسیده اند که مکلوسیکلین می تواند باعث عقب افتادن رشد استخوان های جنین شود.

افراد سن بالا

گاهی مواقع پیش می آید که داروهایی که در جوانان کاربرد بالایی دارند,در افراد مسن چندان کارساز نیستند و متاسفانه این دارو تاکنون تست نشده است که آیا چنین است یا خیر.به همین خاطر بهتر از از تجربه سایر بیماران یا پزشک متخصص خود کمک بگیرید تا ببینید که آیا اثر می کند یا خیر.

کودکان و نوزادان

از نوع موضعی تتراسایکلین قبلا بر روی یک سری از کودکان 11 تا 17 سال امتحان شده است و خوشبختانه مشکل جدی یا حتی کوچکی به وجود نیامده! البته این مورد را در نظر داشته باشید که تا به حال مکلوسایکلین یا خانواده این دارو بر روی کودکان آزمایش نشده اند و اطلاعات زیادی وجود ندارد (البته به نظر می رسد مانند تتراسایکلین مشکلی ایجاد نکند).

حساسیت (آلرژی)

در نظر داشته باشید که اگر اولین بار است که می خواهید داروی این خانواده را مصرف کنید,حتما باید یک ازمایش بدهید تا حساسیت های دارویی و غذایی خودتان را متوجه شوید و سپس با پزشک مشورت کنید.البته روی داروها معمولا موارد ایجاد حساسیت و نحوه مصرف به طور کامل توضیح داده شده است.

شیردادن 

در حال حاظر گزارشی مبنی بر انتقال بالا تتراسایکلین به شیر مادر دیده نشده است و می توانید با خیالی راحت این کار را انجام دهید.ما همیشه پیشنهاد می کنیم که قبل از مصرف هر نوع دارویی در هنگام شیردهی,با پزشک خود مشورت کنید!

تداخلات دارویی تتراسایکلین

در حال حاظر هیچ داروی خاص پر کاربردی با این مورد تداخل ندارد و حتی ممکن است پزشک پیشنهاد دهد که همزمان از چند نوع دارو کمک بگیرید.به همین خاطر بهتر است قبل از مصرف با پزشک متخصص صحبت داشته باشید یا به شکل آنلاین سوال کنید.

اگر می خواهید از این دارو برای درمان آکنه استفاده کنید باید بدانید که تتراسایکلین به هیچ عنوان نمی تواند به طور کامل این مورد را از بین ببرد و تنها به عنوان کنترل کننده عمل می کند.به همین خاطر بهتر است زمانی که تحت درمان هستید و حتی بعد از آن تا یک مدت به استفاده ادامه دهید.

مقالات پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.