درمان بیماریهای نشیمنگاهی و مقعدی لیــــزر سریـعترین و بهتریــن روش درمانــی

دریافت مشاوره رایگان لیزر درمانی

بعد از عمل کیست مویی چطور بخوابیم؟

بعد از عمل کیست مویی چطور بخوابیم؟ خوابیدن بعد از هر عملی می تواند سخت باشد و از این رو شما می بایست از پزشک خود در رابطه با نحوه این کار سوال بپرسید (البته خودشان به شما آموزش خواهند داد).اما ما در این مقاله قصد داریم تا نحوه خوابیدن بعد از عمل کیست مویی را بررسی کنیم و ببینیم که چه کارهایی را نباید انجام دهیم و آیا می توان به پزشت خوابید یا خیر؟ پس تا آخر همراهمان باشید!

کیست مویی یکی از بیماری های بسیار شایع به حساب می آید که می تواند در بسیاری از نقاط بدن ایجاد شود و بهترین روش های درمانی برای آن لیزر و جراحی هستند که هر کدام یک سری مزایا و معایبی دارند.

اما قبل از هر چیزی بهتر است کمی با خود بیماری و نحوه انجام لیزر آشنا شوید تا خودتان هم بتوانید در رابطه با این موضوع نظر دهید.

کیست مویی یا سینوس پیلونیدال

نام علمی این بیماری سینوس پیلونیدال (سینوس پایلونیدال) می باشد که متاسفانه در چندین سال اخیر رواج زیادی داشته و دلیل اصلی اش هم می توانیم بهداشت فردی ضعیف در نظر داشته باشیم.

همانطور که از نامش پیداست,این بیماری با مو در ارتباط هست و زمانی ایجاد می شود که یک یا چندین تار مو نمی تواند به راحتی از پوست عبور کند و در زیر آن گیر خواهد افتاد.

در روزهای ابتدایی کسی این مشکل را جدی نمی گیرد و تصور می کند که خود به خود درمان خواهد شد (در برخی از مواقع اینطور خواهد بود) و بعد از مدتی متوجه می شوند که بیماری پیشرفت زیادی داشته باشه و درد زیادی هم دارد.در این حالت دیگر نمی توانید با روش های سنتی و خانگی کاری کنید و می بایست لیزر یا جراحی انجام گیرد.

درمان کیست مویی

البته در حال حاظر بهترین روش درمانی که می توانیم به شما دوستان پیشنهاد کنیم,استفاده از لیزر است که کار را در مدت 20 الی 30 دقیقه انجام خواهد داد و در طول آن هم بیمار به هیچ عنوان درد و خونریزی ندارد و بعد از استراحت 1-2 روزه می تواند به کار خود برگردد.

نکته دیگری هم این است که احتمال انتقال عفونت یا به وجود آمدن اشتباه پزشکی به صفر رسیده و دیگر نیازی به نگرانی در این زمینه نیست.

روش های پیشگیری از کیست مویی؟ + دلایل

برای اینکه شما دوستان بتوانید از این بیماری پیشگیری کنید,باید با دلایل بروزش آشنا شوید که اصلی ترین آنها عبارتند از :

پر مویی 

این مورد که در مردان ایرانی به وفور یافت می شود,اصلی ترین عامل به وجود آورنده کیست مویی به حساب می آید که متاسفانه دوستان عزیز اهمیت چندانی به آن نمی دهند.

اما باید در نظر داشته باشید که داشتن م در نقاط مختلف بدن آن هم به مقدار زیاد,احتمال ابتلا به کیست مویی را تا حد زیادی افزایش می دهد و باعث می شود که تارها نتوانند به خوبی جای خود را پیدا کنند.پیشنهاد ما این است که حتما هر ماه حداقل یکبار شیو کنید و بعد از ان هم از کرم های مخصوص برای جلوگیری از ایجاد جوش و آسیب پوستی کمک بگیرید.

تحرک کم

نداشتن تحرک در طول روز و نشستن بیش از اندازه باعث ایجاد فشار به نسبت زیادی به نواحی تحتانی بدن می شود که همین فشار از رشد درست مو جلوگیری می کند و باعث گیر افتادن آن در زیر پوست خواهد شد.به همین خاطر است که ما همیشه می گوییم بعد از هر 2 ساعت نشستن,حدقال 5 الی 10 دقیقه راه بروید که جریان خود هم به درستی عمل کند.اگر بتوانید روزانه به مدت 30 دقیقه ورزش سبک هم انجام دهید که عالیست و این کار کمک زیادی هم به دستگاه های مختلف بدن خواهد کرد.

وراثت

این بیماری می تواند ارثی باشد و یک سری تحقیقات انجام شده است که نشان می دهد,افرادی که پدرشان کیست مویی داشته اند بیشتر در معرض این بیماری هستند تا سایر افراد! به همین خاطر است که این افراد باید نسبت به سایرین,حواس خود را بیشتر جمع کنند که مبادا دچار کیست مویی شوند.برای شروع هم کافیست کارهایی که گفته شد را به درستی انجام دهید.

مشکلات هورمونی

گاهی مواقع پیش می آید که افراد به دلیل مشکلات مختلف هورمونی دچار پرمویی بیش از اندازه را رشد ناقض تار می شوند که باید این مشکل را با پزشک غدد مطرح کنند.البته اصلا جای نگرانی نیست و با مصرف دارو یا در مراحل شدیدتر با عمل جراحی می توانید این مشکل را تا حد زیادی کنترل کنید.

نحوه خوابیدن بعد از عمل کیست مویی

بسیاری از افارد تصور می کنند که می بایست برای مدت چند روز روی کمر نخوابید که این طرز فکر کاملا اشتباست و تنها روز اول اینطور خواهد بود (روی شکم یا پهلو باید خوابید).

بعد از آن می توانید به مرور زمان مقدار زمان خوابیدن روی کمر را افزایش دهید و فقط باید بدانید که بیش از اندازه خوابیدن می تواند فشار زیادی به ناحیه لیزر شده وارد کند و باعث آسیب شود (این مورد را دقیقا از پزشک بپرسید).

مورد استثنا هم ممکن است پیش بیاید که فرد دچار ورم شده و پزشک برای سریع خارج شدن مواد داخل آن,پیشنهاد کند که شب های اول را روی زخم بخوابد که عادیست!

تمام مطالب مرتبط با خوابیدن بعد از عمل کیست مویی به این شکل بود و فقط باید مراقب باشید که محل زخم خودتان را به خوبی پانسمان کنید که مشکلی برایتان به وجود نیاید.

اگر هم سوالی داشتید می توانید در بخش نظرات بپرسید یا با شماره های داخل سایت بگیرید.

لیزر کیست موئی

ا توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی در عرصه پزشکی, روش های جایگزین بهتری برای مداوای کیست مویی مورد استفاده قرار می گیرد که نمونه بارز آن لیزر می باشد.

جراحی کیست مویی با لیزر مزایای زیادی را یرای بیماران به همراه دارد که مهمترین آن ها عبارتد از:

 1. اولین مزیتی که برای این نوع از جراحی می توان نام برد, کنترل عروق خونی و کاهش میزان خونریزی بافت های آسیب دیده در حین عمل می باشد.
 2. عدم بستری شدن در بیمارستان و ترخیص فرد 20 دقیقه بعد از جراحی از دلایل محبوبیت لیزر در میان بیماران می باشد.
 3. زخم حاصل از این نوع روش درمان, به سرعت بهبود پیدا کرده و نیازمند مراقبت های اضطراری نیست که دلیل اصلی آن عمقی نبودن میزان جراحت می باشد.
 4. انتقال عفونت های خطرناک همچون هپاتیت که در عمل های سنتی و باز محتمل بوده در لیزر وجود نخواهد داشت.
 5. درمان کیست مویی بدین روش زمان کمتری را از کادر پزشکی گرفته و این امر منجر به افزایش ت جراح می شود.
 6. استفاده از باند کوچک برای پوشش دادن محل زخم و عدم احتیاج به پانسمان های بزرگ و طولانی از دیگر ویژگی های این روش درمانی است.
 7. برای افرادی که کیست مویی آن ها در نواحی مقعد و نشیمنگاه قرار دارد استفاده از لیزر منجر به کاهش بی اختیاری مقعد در کنترل دفع مدفوع می شود.
 8. مشکل ساز نبودن روند درمان برای بیمار از دیگر مزیت های لیزر کیست مویی است.
 9. از نکات مثبتی که برای این راهکار درمانی می توان نام برد, فعال و سرپا شدن بیمار در مدت زمان کوتاه می باشد.
 10. این مزیت برای افرادی که سالخورده هستند بسیار حیاتی و مهم بوده و از ابتلا آن ها به بیماری آمبولی (لخته شدن خون در رگ های پا) جلوگیری می کند.
 11. عمل کیست مویی بدین روش این قابلیت را برای جراح مهیا می سازد که در شرایط گوناگون و متناسب با عارضه های وخیم, میزان اشعله لیزر را کنترل و بهینه سازد.
 12. از مزایای لیزر این است که نیازی به درگیر کردن نخاع با تزریق داروی بیهوشی به فرد بیمار نبوده و تنها با استفاده از بی حسی موضعی می توان از عوارض جبران ناپذیر در آینده جلوگیری کرد.
 13. بازگشت به محیط کار و زندگی در مدت زمان کوتاه و عدم نیاز به استراحت طولانی مدت در خانه نخواهد بود.
 14. بهبودی سریع تر نسبت به عمل های باز و سنتی; از جمله مزیت های این روش از درمان برای افراد می باشد.
 15. عدم انجام آزمایشات هزینه بر و زمان گیر قبل از جراحی که در بیماراستان های به طور معمول انجام می شود ولی در آنورکتال نیازی به حضور در آزمایشگاه نیست.
 16. دوره نقاهت کوتاه مدت نسبت به جراحی های قدیمی و سنتی
 17. طبق آمار رسمی که سازمان بهداشت ارائه کرده است میزان رضایت مندی افرادی که از این نوع روش درمانی استفاده کرده اند بیشتر بوده است.

 

راه‌های ارتباطی با کلینیک پارادایس

کلینیک پارادایس مرکز درمان بیماریهای کولورکتال و آنورکتال با لیزر در تهران می‌باشد.

آدرس کلینیک پارادایس

تهران ، میدان ونک ، ابتدای خیابان حقانی ، پلاک 78 (ساختمان بانک دی) ، طبقه سوم

تلفن‌های کلینیک پارادایس

شما عزیزان در تمام طول هفته از ساعت 8 صبح الی 15 جهت مراجعه حضوری می توان اقدام نمایید.

دسترسی به این مرکز تخصصی از طریق اتوبوس ، تاکسی ، مترو و سایر وسایل نقلیه شهری و شخصی به راحتی امکان پذیر است.

مرکز پاسخگویی کلینیک پارادایس

مشاوره و پشتیبانی ، نوبت دهی و پاسخگویی مشتریان از طریق تماس تلفنی و واتس اپ بصورت 24 ساعته امکان پذیر می باشد.

مشاوره رایگان : از ساعت 8 صبح الی 22 شب.

شماره روبیکا : 09053734746

ایمیل : info@marketingparadise.com

ما تا بهبودی کامل کنار شما هستیم.

کیست

لیزر کیست موییی

 

مقالات پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.