درمان بیماریهای نشیمنگاهی و مقعدی لیــــزر سریـعترین و بهتریــن روش درمانــی

دریافت مشاوره رایگان لیزر درمانی

دلایل ایجاد یبوست را بشناسید

ما در یکی از مقالات دیگر در رابطه با روش های درمان یبوست صحبت کردیم و دیدیم که با چندین خوراکی ساده می توانیم به طور کامل بیماری را از بین ببریم.اما در این قسمت می خواهیم دلایل ایجاد یبوست را بحث قرار دهیم و به برخی از سوالات شما دوستان در رابطه با آن پاسخ دهیم!اما قبل از هر چیزی باید بدانید که می توانید همین حالا با مشاوران ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان در زمینه بیماری های نشیمنگاهی بهرمند شوید!

یبوست زمانی ایجاد می شود که تعداد دفعات اجابت مزاج تا حد زیادی کاهش پیدا می کند که دلیل اصلی آن,مختلف شدن حرکات روده می باشد.این بیماری ممکن بین چند ساعت تا چند هفته ادامه داشته باشد و به همین خاطر اصلا نباید نادیده گرفته شود که مبادا بیماری های دیگری را ایجاد کند که درمانشان نیاز به جراحی یا لیزر دارد.اگر متوجه خونریزی یا درد شده اید,باید سریعا به پزشک مراجعه کنید! چرا که ممکن است بواسیر یا شقاق ایجاد شده باشد.

یبوست چقدر شایع است؟

اگر دچار یبوست شده اید,اصلا نگران نباشید و بدانید که همه ساله میلیون ها نفر دچار آن می شوند که از این بین تقریبا 98% بدون ایجاد مشکلی درمان شده و به زندگی عادی خود ادامه می دهند.این بیماری می تواند در هر سن و جنسیتی ایجاد شود و جنسیت چندان تاثیری روی آن ندارد.اما برخی از افراد بیشتر در معرض یبوست هستند :

  • سن یکی از تاثیر گذارترین عوامل در ایجاد یبوست می باشد و افراد مسن معمولا قدرت انقباض و فعالیت بسیار کمتری دارند و همین مورد باعث ایجاد یبوست می شود.پیشنهاد می کنیم که حتما روزی 30 دقیقه نرمش و ورزش سبک انجام دهید که این مشکل برطرف شود.
  • خانم های باردار به دلیل فشار زیاد درون شکمی که دارند,ممکن است چندین بار به یبوست دچار شوند و حتی بعد از آن هم به دلیل تغییرات هورمونی تا چندین ماه باید بیشتر مراقبت کنند.
  • عدم مصرف غذاهای فیبر دار مانند سبزیجات می تواند دلیل دیگری باشد که متاسفانه روز به روز در حال افزایش است.سعی کنید حداقل هفته ای 3 وعده سبزیجات میل کنید که دستگاه گوارش شما به درستی عمل کند.
  • مصرف برخی از داروها به ویژه داروهای اعصاب روان,می تواند باعث ایجاد یبوست مزمن در افراد شود.
  • بیماری های اعصاب و خاع در کنار موارد گوارشی یکی دیگر از موارد ابتلا هستند که برای آنها حتما باید به پزشک مربوطه مراجعه کنید.

مشاوره رایگان

یبوست چطور اتفاق می افتد؟

شاید برایتان سوال باشد که یبوست چطور به وجود می آید؟ در جواب باید بگوییم که روده بزرگ در اثر یک سری اختلال ها,بیشتر آب موجود در مواد تجیزه شده را جذب می کند و از این رو مدفوع سفت و برنده می شود.دلیل اصلی جذب آب زیاد هم این است که حرکت ضایعات در طول روده بزرگ کند شده و همین باعث می شود که وقت زیادی برای گرفتن آب داشته باشد و این مشکل کند پیش رفتن هم مربوط به کل دستگاه گوارش می شود و مربوط به روده بزرگ نیست.

دلایل ایجاد یبوست

دلایل مبتلا شدن به یبوست بسیار زیاد هستند و شما باید بسیار مراقب باشید که مبادا دچارش شوید.البته نکته مثبت اینجاست که رعایت کردن این موارد بسیار ساده بوده و نیاز به هیچ کار سخت یا هزینه بری نیست و تقریبا تمام افراد می توانند انجامشان دهند.به هر حال این موارد عبارتند از :

  1. متاسفانه امروزه مصرف غذاهای آماده (فست فودها) و کنسروی در بین جوامع مختلف بسیار رواج داشته و می توانیم بگوییم که دلیل اصلی شیوع پیدا کردن یبوست می باشد.در نظر داشته باشید که این غذاها به هیچ عنوان بهداشتی و با کیفیت نیستند و معمولا از مواد اولیه کم کیفیت استفاده می کنند که در دراز مدت آسیب های زیادی به بدن می زنند.
  2. فعالیت بسیار اندک در طول روز و نشستن زیاد باعث می شوند که عضلات و دستگاه های مختلف بدن به خوبی کار نکنند که یکی از عواقب آن,ایجاد یبوست می باشد.بهتر است هر کسی حداقل 20 الی 30 دقیقه در طول روز ورزش سبک داشته باشد!
  3. استرس یکی دیگر از مواردی است که نباید آ نرا فراموش کنیم.داشتن استرس بیش از اندازه در طول روز و همچنین فکرهای بیهوده از اصلی ترین مشکلات جامعه امروزی بسیار از کشورهاست و به همین خاطر باید خودتان را کنترل کنید یا پیش روان شناس بروید.
مقالات پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.