درمان بیماریهای نشیمنگاهی و مقعدی لیــــزر سریـعترین و بهتریــن روش درمانــی

دریافت مشاوره رایگان لیزر درمانی

آیا شیاف آنتی هموروئید تاثیر دارد؟

بسیاری از افراد در ابتدا به دنبال روش های غیر تهاجمی و راحت هستند و از این رو یکی از گزینه های پیش رو را می توانیم روش های خانگی و داروهای مختلف بدانیم که تعدادی از آنها کارساز بوده و می توانیم در مراحل ابتدایی بیماری از آنها کمک بگیریم.در این مقاله هم می خواهیم بررسی کنیم و ببینیم که آیا شیاف آنتی هموروئید,می تواند بر از بین رفتن بیماری و کاهش علائم آن تاثیر داشته باشد؟ البته این ماده تنها باری حالت ضعیف و ابتدایی بیماری اثر خواهد گذاشت و نباید انتظار داشته باشید که شدیدترین نوع بوسایر و شقاق را به طور کامل درمان کند!

خب قبل از اینکه بخواهیم نگاهی به این دارو اینکه چطور عمل می کند بیاندازیم,باید ببینیم که خود بیماری بواسیر چیست و اصلا چطور به وجود می آید و آیا روش های جلوگیری از آن را باید جدی بگیریم؟ البته بسیاری از افراد از این شیاف برای بیماری های دیگر از جلمه شقاق استفاده می کنند.

درمان بواسیر با لیزر

بواسیر چیست و چطور به وجود می آید؟

بواسیر که نام اصلی و علمی آن هموروئید می باشد,یکی از شایع ترین بیماری های دنیا به حساب می آید و جالب است بدانید که تقریبا 70% مردم دنیا حداقل یکبار در طول زندگی خود به آن مبتلا می شوند که بسیاری از آنها اصلا متوجه بیماری خود نخواهند شد یا اینکه با روش های درمان خانگی از بین می رود.اگر بخواهیم نحوه به وجود آمدن بیماری را بگوییم,باید بدانید که هموروئید در اثر ایجاد فشار بیش از اندازه بر رگ های اطراف مقعد و ناحیه تحتانی بدن به وجود می آید و باعث ایجاد تورم و التهاب در آنها می شود.البته اگر کاری برای درمان این بیماری نکنید,تورم رگ ها به افتادگی بافت و بیرون زدگی آن منجر خواهد شد که دیگر کاری به جز لیزر یا جراحی سنتی برای آن نمی توان کرد.نکته دیگری که باید بدانید این است که بواسیر خود به دو نوع داخلی و خارجی تقسیم می شود که هر دو را با یک روش درمان می کنند و تنها در علائم و ظاهر با یکدیگر تفاوت دارند.

معرفی شیاف آنتی هموروئید

شیاف آنتی هموروئید را می توانیم یکی از تاثیر گذارترین روش های درمان غیر تهاجمی در نظر داشته باشیم و تناه باید توجه داشته باشید که از انواع با کیفیت آن استفاده کنید.متاسفانه امروزه تعدادی از شرکت ها اقدام به ساخت این دارو کرده اند که بسیار ضعیف بوده و می توان گفت که تقریبا تاثیری ندارد.بیشتر پزشکان توصیه می کنند که از شیاف برای درمان بواسیر داخلی استفاده کنید که تاثیرش بیشتر خواهد بود به هیچ عنوان بدون تجویز پزشک این کار را انجام ندهید! چرا که گاهی مواقع یک سری عوارض جانبی به سراغ شما خواهد آمد که چندان خوشایند نیستند.

چطور باید از شیاف استفاده کنیم؟

بهترین زمان مصرف شیاف آنتی هموروئید,بعد از اجابت مزاج و یکبار در طول روز است که این مقدار مصرف به هیچ عنوان نباید بیشتر شود که مشکلات جدی برایتان به وجود خواهد آورد.به هر حال اصلی ترین عوارض استفاده از شیاف را می توانیم خونریزی بیش از حد و ایجاد حساسیت و خارش در ناحیه بواسیری در نظر داشته باشیم که ممکن است برای هر کسی ایجاد شود! اصلی ترین کاری که شیاف برای ما می کند,از بین بردن التهاب و سوزش است و به همین دلیل است که می گویین می توان برای بیماری های مقعدی دیگر هم از آن استفاده کرد.

در چه مواردی نباید مصرف کنیم؟

گاهی مواقع پیش می آید که به دلیل یک سری بیماری های خاص یا شرایط محیطی,پزشک شما را از مصرف شیاف منع می کند که در ادامه می خواهیم چند نمونه از بارزترین آنها را نام ببریم :

  • کسانی که دچار عفونت های بافتی و پوستی در ناحیه مورد نظر شده اند بهتر است قبل از مصرف با پزشک مشورت کنند.
  • داشتن حساسیت دارویی که بسیار شایع است.
  • گاهی مواقع وجود برخی از بیماری های قارچی باعث می شوند که فرد نتواند این کار را انجام دهد.
  • داشتن بیماری سل که به دنبال آن یک سری ضایعات در مقعد هم ایجاد می شود.
[cz_accordion open_icon=”fa fa-plus” close_icon=”fa fa-minus” first_open=”true” id=”cz_77081″ cz_accordion=”” sk_title=”font-size:16px;color:#6d6d6d;padding-top:10px;padding-bottom:10px;padding-left:0px;border-style:solid;border-width:0px 0px 1px;border-color:#878787;” sk_active=”color:#0a0a0a;border-style:solid;border-color:#0a0a0a;” sk_content=”padding-right:0px;padding-left:0px;border-style:solid;border-width:0px;”][cz_acc_child title=”ایا خانم های باردار هم می توانند آنتی هموروئید مصرف کنند؟”]

بهتر است در دوران بارداری به هیچ عنوان از شیاف یا سایر داروهای مشابه که نیاز به استعمال درون بدنی دارند استفاده نکنید.به جایش می توان از پماد یا ورزش کمک گرفت و در کنار آنها یک رژیم غذایی مناسب داشته باشیم.

[/cz_acc_child][cz_acc_child title=”شیاف یا پماد؟”]

معمولا از شیاف برای بواسیر داخلی و از پماد هم برای بواسیر خارجی استفاده می شود و با این حال قبل از هر کاری بهتر است با پزشک متخصص مشورت داشته باشید.

[/cz_acc_child][cz_acc_child title=”آیا می توان از این دارو برای کودکان استفاده کرد؟”]

به هیچ عنوان این کار را خودسر انجام ندهید و قبل از آن کودک خود را نزد پزشک ببرید تا یک دوز مشخص برای او تجویز کند.

[/cz_acc_child][/cz_accordion]
مقالات پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.